Hizmet

Ankraj – Güçlendirme Sistemleri

Ankraj – Güçlendirme Sistemleri

Herhangi bir elemanın veya donatının farklı bir ortam ya da malzemenin içerisine sokularak burada sabitlenmesi işlemi ankraj olarak isimlendirilmektedir. Genellikle mevcut yapıda onarım ya da güçlendirme işlemleri için kullanılan bir tekniktir. Ancak bunun yanında unutulan elemanların yapıya dahil edilmesi için de kullanılabilir.

Ankraj işlemi ile birlikte taşıyıcı elemanlar güçlendirilebilir ya da unutulmuşsa yapıya eklenebilir. Taşıyıcı elemanların görevini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için ankraj ve güçlendirme işlemlerinin kusursuz bir şekilde yapılması gerekli olacaktır. Eğer bu işlemler doğru bir şekilde gerçekleşmezse insanların hayatı ciddi şekilde riske altında kalır. Birçok binada ankraj güçlendirme sistemleri profesyonel firmalar tarafından yapılmaktadır.

Ankraj – Güçlendirme Sistemleri Hangi Durumlarda Kullanılır?

Betonarme yapılarda gerçekleşen bir hatadan geri dönmek oldukça zor olmaktadır. Ekstra beton dökülebilir ancak bu betonun içerisinde olacak donatıların diğer donatılar ile bir arada çalışabilmesi için ankraj işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer projenin uygulanma aşamasında bir hata yapılmışsa ya da projede değişikliğe gidilmişse ankraj işlemleri ile problemler çözülebilir.

Ankraj işlemlerinin en fazla kullanıldığı alanlar ise genellikle güçlendirme çalışmalarıdır. Eski binalar belirli sürelerde zarar gördüğünden ya da yapıldığı dönemdeki kuralların günümüzde yeterli görülmemesinden dolayı güçlendirilebilir. Bu güçlendirme işlemlerinde de ankraj sıklıkla kullanılacaktır. Kullanılacak olan ankraj güçlendirme sistemleri binanın çok daha iyi seviyede bir dayanıma sahip olmasını sağlar. Günümüzde kurallara uygun olarak yapılan bir binaya dönüşmese de güçlendirme çalışmaları yapıları depreme karşı dayanıklı hale getirecektir.

Ankraj – Güçlendirme Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Güçlendirme işlemleri maddi kayıplar ve can kayıpları üzerinde etkili olduğundan çok ciddiye alınan işlerdir. İnsanların doğru bir şekilde güçlendirme işlemlerini tamamlaması şarttır. Bu işlemleri ancak profesyonel firmalar doğru bir şekilde tamamlar. Kocaeli içerisinde hizmet veren VK yalıtım firması bu konuda en doğru adreslerden bir tanesi olacaktır.

Firmamız tarafından sunulan hizmetlerde ankraj ve güçlendirme işlemleri için en doğru malzemeler kullanılır. Firmamızın çalışanları ankraj güçlendirme sistemleri konusunda çok tecrübeli olduklarından gerekli işlemlerin tamamını büyük bir titizlikle tamamlarlar. Yapılar uygulanan işlemler sonrasında çok daha güçlü ve dayanıklı bir hale gelecektir.