Hizmet

Asansör Çukuru Yalıtımı

Asansör Çukuru Yalıtımı

Geçmiş yıllarda lüks olarak gösterilen asansörler artık binalarda olmazsa olmaz etmenlerden bir tanesidir. Çıkarılan yasalar ile birlikte 3 ya da daha fazla katlı olan binalarda asansör kullanılması şarttır. Asansör kullanımının bu kadar yüksek olması yapım aşamasında sıklıkla hatalı işlemlerin görülmesine sebep olmaktadır.

Asansörlerin hareket edecekleri kovanın yapımına temel aşamasında başlanmaktadır. Henüz temel aşamasındayken asansör çukuru ayrılır ve tüm süreç bu çukura göre ilerler. Temel yalıtımları yapılırken birçok farklı etmene dikkat ediliyor olsa da asansör çukuru yalıtımı sıklıkla gözden kaçırılmaktadır. Eğer bu kısmın yalıtımı yapılmazsa ileriki dönemde yalıtım için adımların atılması çok daha zor olacaktır.

Asansör Çukuru Yalıtımının Önemi

Asansör çukurları binanın temeline kadar ulaşan çukurlardır. Binaların temel kısımlarında yapılan yalıtımlar genellikle su ve rutubete karşı yapılır. Asansör çukurunda yapılan yalıtımın amacı da farklı değildir. Binalarda bodrum kattan itibaren rutubet sorununun olmaması ve içeriye sıvının herhangi bir şekilde girememesi için asansör çukuru yalıtımı doğru bir şekilde yapılmalıdır.

Temel aşamasında bu durum atlanırsa geri dönüş için belirli yollar tercih edilebilir. Ancak bunlar hem maliyetli hem de uygulanması zor işlemler olacaktır. Asansör çukurunda gerekli olan yalıtımın profesyonel firmalar aracılığıyla yapılması en doğru tercih olur. Amatör kişiler tarafından bu yalıtım yapılırsa kısa süre sonra su sızıntıları ya da çeşitli deformasyonlar kendisini göstermeye başlar.

Asansör Çukuru Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Asansör çukurunda yapılacak olan yalıtım işlemlerinde profesyonel firmalardan yardım alınması gereklidir. Kocaeli gibi büyük ve gelişmiş şehirlerimizde yalıtım hizmetini muhteşem bir şekilde sunabilen firmalara ulaşmak mümkündür. VK Yalıtım firmamız bu konuda sektörün lider markası olmaya devam eder.

Diğer birçok elemanda olduğu gibi asansör çukuru yalıtımı işleminde de firmamız her zaman en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Henüz temelin yapım aşamasında gelen ekiplerimiz asansör çukurunun yalıtım işlemlerini kusursuz bir şekilde tamamlarlar. Firmamız ile bu dönemde iletişime geçmeyi unutan müşterilerimiz sonradan da taleplerini bizlere iletebilirler. Çok daha farklı bir yöntem ile asansör çukurlarının su ve rutubet yalıtımı yapılacaktır.