Hizmet

Çatlak Enjeksiyon Sistemleri

Çatlak Enjeksiyon Sistemleri

Binalarda birçok farklı durumdan dolayı çatlaklar oluşabilir. Eğer bu çatlaklara kısa süre içerisinde müdahale edilmezse büyük sorunlar ortaya çıkmaya başlayacaktır. Çatlakların basit bir şekilde sıvanması ile sorunlar çözülemez. Çatlakların oluşması hem yalıtım hem de dayanım konusunda ciddi zaafların ortaya çıkmasına sebep olur. Bu sebeple de profesyonel bir müdahale gereklidir.

Çatlaklar oluştuğunda dışından edilecek müdahalelerde çatlağın her yönden doldurulması gerekli olur. Bunun için de çatlak enjeksiyon sistemleri kullanılmaktadır. Kullanılacak olan sistemler yalnızca profesyonel firmalar tarafından uygulanabilir. Binalarda oluşan çatlaklara müdahale için doğru malzemelerin alınıp kolayca uygulanması çok mümkün olmaz. Özel firmalar ile iletişime geçmek en doğru karar olacaktır.

Çatlak Enjeksiyon Sistemleri Hangi Durumlarda Kullanılır?

Binalarda statik ve dinamik çatlaklar rahatlıkla ortaya çıkabilir. Bilindiği üzere ülkemizde düzenli olarak depremler gerçekleşirken bunlar binalarda çatlakların oluşmasına sebep olabilir. Binalarda statik haldeyken de çatlak oluşumu söz konusu olacaktır. Bu durumlarda çatlak enjeksiyon sistemleri kullanılarak sorunlar ortadan kaldırılabilir.

Oturma çatlakları da binalarda sürekli olarak görülebilen çatlaklardır. Zeminin doğru bir şekilde sıkıştırılmaması ya da zeminde bazı değişikliklerin yaşanması oturma çatlaklarının oluşmasına sebep olur. Bu durumlarda da enjeksiyon sistemleri kullanılarak sorunlar ortadan kaldırılacaktır.

Beton dökümünden sonra yapılması gereken işlemlerin atlanması sebebiyle taze beton çatlakları da oluşur. Bu çatlakların kısa süre içerisinde onarılması gerekirken bunun için de profesyonel yardım alınması önemli bir ayrıntı olacaktır.

Çatlak Enjeksiyon Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Çatlakların ortaya çıkardığı sorunlardan kurtulmak için kullanılan enjeksiyon sistemlerinin amatör bir şekilde uygulanması mümkün olmaz. Kullanılan malzemeler ve özel cihazlar, yalnızca doğru insanların elinde istenen etkiyi yaratabilmektedir. Bu sebeple de çatlakların görülmeye başlaması durumunda çatlak enjeksiyon sistemleri kullanabilen özel firmaların arayışına hemen aşlanması gerekir.

Kocaeli içerisinde yapılan araştırmalarda her zaman VK Yalıtım olarak hizmetine devam eden firmamız karşınıza çıkar. Uzun süredir yalıtım konusunda hizmet veren uzman kadromuz çatlakların ortadan kaldırılmasında da muhteşem bir süreç geçirecektir. Özel cihazlarımız ve malzemelerimiz ile birlikte çatlaklar oluşmadan önceki haline getirilir ve sorunlar kökünden çözüme kavuşturulur.