Hizmet

Havuz Yalıtımı

Havuz Yalıtımı

Havuzlar keyifli bir vakit geçirmek adına kullandığımız araçlardan bir tanesi. Otellerde, müstakil evlerde ya da sitelerin ortak kullanım alanlarında kullanılan havuzlar her zaman bizlere önemli imkanlar sunuyor. Havuzların insanlar tarafından büyük bir keyifle kullanılmasında birçok farklı etmenin bir arada bulunması gerekli. Bu etmenlerden bazıları kullanım aşamasında ortaya çıkarken bazıları henüz havuzun inşa edildiği dönemde kendisini göstermektedir.

Havuzun temizliği ya da mevcut havuz suyunun sıcaklığı kullanım döneminde önem arz eden ve rahatlıkla düzeltilebilen etmenlerdir. Ancak havuzların yalıtımları doğru bir şekilde gerçekleşmemişse bu durumda geri dönüş oldukça zordur. Bu sebeple de havuz yalıtımı konusunda uzman olan ekiplerin tercih edilmesi şarttır.

Havuz Yalıtımı Nasıl Olmalı?

Binalar her zaman suya maruz kalan yapılan değillerdir. Yalnızca yağmurun yağışı ile birlikte su ile iletişime girilir. Ancak havuzlar günün her dakikası su ile iç içe olan yapılar olarak gösterilebilir. Bu sebeple de havuz yalıtımı çok büyük önem taşır. Yapılacak olan yalıtım işlemlerinde her zaman en doğru malzemelerin kullanılması gerekli olacaktır.

Havuzların yalıtımında basitçe karolar ve şapların kullanımı yeterli olmaz. Bunlar suyun her zaman sızmasına imkan tanıyabilen malzemelerdir. Banyolarda ve tuvaletlerde günün her saati su ile iletişim sağlanmıyor olsa da su kaçakları sıklıkla görülür. Bu alanları korumayan malzemelerin havuzlardaki su yalıtımını sağlaması mümkün değildir. Bu sebeple de yalıtımların özel malzemeler ve teknikler ile yapılması şarttır. İstenen su yalıtımı ancak bu şekilde sağlanabilir.

Havuz Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Havuzların planı hazırlandıktan sonra yapım aşamasına geçildiğinde çok zahmetli işlerin olduğu söylenemez. Genellikle havuzlar basit bir tasarım üzerinden inşa edilir. Havuzların inşasında en önemli etmen yalıtım olacaktır. Gerekli yalıtım malzemelerinin kullanılması şarttır.

Gerçekleştirilecek olan havuz yalıtımı için profesyonel firmalardan yardım alınması gereklidir. Kocaeli ilimizde hizmet veren VK Yalıtım havuzlarda en doğru adres olarak gösterilir. Bu güne kadar onlarca farklı havuzun yalıtımını gerçekleştiren firmamız bu işlemlerine bir yenisini daha ekleyebilir. Suya her zaman dayanan ve hiçbir şekilde aşınmayan özel malzemeler ile yapılan yalıtımlar ömür boyu kaliteli bir hizmet verecektir.