Hizmet

Islak Hacim Yalıtımı

Islak Hacim Yalıtımı

Islak hacim tabiri inşaat sektöründe sıkça kullanılan bir tabir. Basitçe tanımlanması gerekirse sürekli olarak su ile iletişime geçilen ve uzun süre ıslak kalabilen alanlar ıslak hacim olarak isimlendirilir. Evlerde, işyerlerinde, okullarda, hastanelerde ve diğer yapılardaki mutfak, banyo ya da tuvalet gibi alanlar ıslak hacim olarak isimlendirilmektedir.

Islak hacim olarak isimlendirilen alanların yalıtımı son derece mühimdir. Aksi halde çözümü oldukça zor olan birçok farklı sorun ortaya çıkmaya başlar. Bu alanlarda yapılacak olan ıslak hacim yalıtımı ile birlikte suyun betonun içerisine, demir donatılara ya da alt kata geçmesi mümkün olmaz. Karo döşenip şap atılması güvenli bir yalıtım işlemi olmayacaktır.

Islak Hacim Yalıtımının Faydaları Nelerdir?

Birçok yapıda ıslak hacimlerde yalıtım için karolar ve şap kullanılır. Müteahhitler uygulanan bu basit işlemler ile yalıtımın yeterli olacağını düşünürler. Bu işlem yalnızca yaşanacak olan sorunları ertelemek anlamına gelecektir. Islak hacimlerin bu şekilde yalıtılması uzun vadeli bir çözüm olarak gösterilemez.

Gerçekleştirilecek olan ıslak hacim yalıtımı özel malzemeler ve teknikler ile yapılmalıdır. Bunu gerçekleştirmek için profesyonel firmalardan yardım alındığında hem karoların üzerindeki suyun alt kata inmesi hem de tesisatta yaşanan bir kaçakta suyun alt kata ulaşması engellenmiş olur. Eğer yalıtım doğru bir şekilde yapılmazsa kısa süre sonra akmalar başlayacak ve çözümü çok zor süreçlere girilecektir.

Islak Hacim Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Islak hacim yalıtımının doğru bir şekilde yapılmaması durumunda ortaya çıkan sorunlar psikolojik ve maddi açıdan oldukça zorlayıcıdır. Suyun alt kata ulaşması tavanda lekelenmelere ve dökülmelere sebep olur. Ciddi bir koku problemi ortaya çıkar. Bu durum komşular arasında ciddi tartışmaların yaşanmasına sebep olacaktır.

Çözümü oldukça maliyetli olan bu problemlerin oluşmaması için profesyonel bir ıslak hacim yalıtımı hizmeti alınması gereklidir. Kocaeli’nde ikamet eden kişiler bu konuda oldukça şanslıdır. VK Yalıtım firmamız yalıtım hizmetlerini son derece profesyonel bir şekilde sunabilir. Sunulan bu profesyonel hizmet karşılığında talep edilen ücretler ise son derece uygun seviyelerde olacaktır. Firmamız ile iletişime geçmeniz ve taleplerinizi iletmeniz yeterli olur.