Hizmet

Temel Perde Yalıtımı

Temel Perde Yalıtımı

İnsanların binalarda temelin ne kadar önemli olduğunu bilmesi için inşaat sektöründe çalışmasına gerek yoktur. Herkes başarılı ve doğru bir temele sahip olmayan yapıların sorunsuz bir şekilde kullanılamayacağını bilir. Temellerin başarılı bir şekilde uygulanmasında demir ya da beton gibi ana malzemelerin yanı sıra yalıtımın da önemi çok yüksek seviyededir.

Temellerin demir donatıları hazır hale getirildikten sonra beton döküm işlemleri gerçekleşir. Bu işlemler ile birlikte temeller yol seviyesine kadar ulaştırılacaktır. Temelin üst kısımlar ile bağlantısı temel perdeleri ya da diğer bir adı ile yükseltme perdeleri tarafından sağlanır. Eğer temel perde yalıtımı doğru bir şekilde uygulanmazsa bu düzenin istenen etkileri gerçekleştirmesi beklenemez.

Temel Perde Yalıtımının Faydaları Nelerdir?

Yalıtım denildiğinde akla ilk olarak su ve rutubet gelir. Özellikle yerin altında kalan kısımlarda suya ve rutubete karşı dayanım çok daha önemli bir seviyededir. Temellerde gerekli yalıtımların gerçekleşmemesi toprak içerisinde hareket eden suyun temel perdelerinin içerisine nüfus etmesine sebep olacaktır. Bu durum birçok farklı olumsuzluğu tetikler.

Bilindiği üzere rutubet, insanlarda ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır. Romatizma başta olmak üzere insanlarda birçok farklı hastalık rutubetli ortamlarda kalınması sebebiyle oluşur. Eğer temel perde yalıtımı doğru bir şekilde yapılırsa bu problemler ortaya çıkmaz. Bunun yanı sıra temelde kullanılan demir donatıların sağlığı da yalıtıma bağlıdır. Aksi halde demirin küflenmesi ve oksitlenmesi gibi problemler ortaya çıkar ve binanın sağlamlığı olumsuz yönde etkilenir.

Temel Perde Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Temel perdesinin yalıtım işlemlerinde özel malzemeler kullanılmaktadır. Yalıtım malzemeleri perdelerin tamamını kaplayacak şekilde perdenin etrafına sarılır. Perdeye dıştan sarılan bu yalıtım malzemelerinin hem perdeye hem de birbirine sabitlenmesi gerekecektir. Bu işlemin çivi ya da benzeri malzemeler ile yapılması yalıtımın hiçbir anlam ifade etmemesine sebep olur.

Binalarda temel perde yalıtımı profesyonel kişiler tarafından doğru malzemeler ile uygulanmalıdır. Uzun süredir yalıtım konusunda hizmet vermeye devam eden VK Yalıtım firmamız bu konuda başvurulabilecek olan en doğru adrestir. Kocaeli içerisinde hizmet veren firmamız ile iletişime geçerek temel aşamasındaki binalarda yalıtım hizmetini alabilirsiniz.