Hizmet

Teras ve Balkon Yalıtımı

Teras ve Balkon Yalıtımı

2020 senesinde yaşadığımız pandemi süreci evlerimizdeki açık alanlar olan balkon ve terasların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya çıkardır. Evlerimizden çıkamadığımız bu dönemlerde geniş bir balkona ya da terasa sahip olan kişiler çok daha rahat bir şekilde zaman geçirebildiler.

Balkon ve terasların sorunsuz alanlar haline getirilmesinde en önemli etmenlerden bir tanesi yalıtım. Artık insanlar balkon ya da teras gibi alanları bulunmayan dairelerde yaşamayı kabul etmiyorlar. Bu sebeple de bu alanların oluşturulması ve yalıtımlarının başarılı bir şekilde yapılması şart. Eğer teras ve balkon yalıtımı doğru bir şekilde yapılmazsa bu alanların kullanıldığı her an sorun ortaya çıkma ihtimali olacaktır.

Teras Ve Balkon Yalıtımının Faydaları Nelerdir?

Teraslar ve balkonlar her zaman su ile iç içe olan alanlardır. Oldukça kolay kirlendikleri için sürekli olarak bol su ile yıkanırlar. Bu sebeple de yalıtım konusunda kusursuz alanlar olması şarttır. Bu kadar su ile ilişkili olan alanlarda yalıtım doğru bir şekilde yapılmazsa kullanılan fayanslar kısa süre içerisinde kabarmaya başlar. Alt katlara su ve rutubetin geçmesi de oldukça normal karşılanacaktır.

Yalıtım işlemlerinin yapılmaması güneş ışınlarından da çok fazla etkilenilmesine sebep olur. Teraslı evler kışın soğuk, yazın ise sıcak olması sebebiyle çok fazla tercih edilmez. Bunun başlıca sebebi teras ve balkon yalıtımı yapılmamış olmasıdır. Eğer teraslarda ve balkonlarda yalıtımlar doğru bir şekilde yapılırsa buralardan ısı girişi ve çıkışı minimum seviyede olacaktır. Evin harcaması gereken enerjide bir olumsuzluk yaratmazlar.

Teras ve Balkon Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Evlerdeki diğer alanlar gibi balkon ve teraslarda yapılacak olan yalıtımların doğru malzemeler ve teknikler ile yapılması gerekmektedir. Daha öncesinde yalıtım sektöründe çalışmamış olan kişilerin başarılı bir şekilde yalıtım işlemlerini tamamlaması mümkün olmaz.

Sektörün tecrübeli firmalarından bir tanesi ile iletişime geçmek isterseniz VK Yalıtım firmamıza hemen ulaşabilirsiniz. Firmamız balkon ve teraslarınızın yalıtım işlemlerini muhteşem bir şekilde gerçekleştirecektir. Kısa süre içerisinde tamamlanan yalıtım işlemleri ile birlikte harcadığınız enerji minimum seviyeye inecek ve bu alanlarda zaman geçirmek çok daha zevkli bir hal alacaktır.