Hizmet

Zemin Kaplamaları

Zemin Kaplamaları

Yaşamımıza devam ettiğimiz alanlarda kullanılan zemin kaplamaları çok büyük öneme sahip. Birçoğumuz bu kaplamaların yalnızca görsel açıdan bizlere sunduğu imkânlar ile ilgileniyor olsak da aslında bu malzemelerin tamamı kendine has özelliklere sahip. Bu özellikler arasında ısı ve ses yalıtımları son derece önemli bir etmen. Ancak bunun yanı sıra dayanım da insanlar tarafından en çok dikkat edilen etmenlerden bir tanesi.

En Çok Kullanılan Zemin Kaplamaları Hangileri?

Hayatımızın büyük bir kısmı evlerimizde geçtiği için zemin kaplama denildiğinde evlerde bolca kullanılan malzemeler akla geliyor. Laminent parke kaplama ve seramik kaplama hiç kuşkusuz evlerimizde en çok tercih edilen zemin kaplama malzemeleri olarak gösterilebilir. Ancak zeminlerde kullanılan malzemeler bunlarla sınırlı değil.

Fabrikalarda ve çeşitli toplu kullanım alanlarında epoksi zemin kaplaması çok popülerdir. Tamamen pürüzsüz ve parlak bir yapıda olan epoksi kaplama bazı alanlar için olabilecek en iyi zemin kaplaması olarak gösterilir. Yalıtımı çok üst seviyede olan bu kaplama aynı zamanda da görsel yönden üst seviyededir.

Tüm bu zemin kaplamaları dışında PVC kaplamalar da çok büyük talep görür. Spor salonları, okullar, hastaneler ve ofislerde PVC kaplamaların kullanımı son derece yaygındır. Bu kaplamalar yalıtım açısından son derece güvenilir ürünler olarak gösterilebilir.  Özelliklerini en iyi şekilde yansıtabilmesi için her zaman doğru kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir.

Zemin Kaplamaları Nasıl Uygulanır?

Zemin kaplamalarının özellikleri değişirken uygulanış şekilleri de değişir. Seramik kaplamalar ile epoksi kaplamanın aynı şekilde uygulanması mümkün değildir. Zemin kaplamalarının uygulanması aşamasında yapılan hatalar tüm malzemenin boşa gitmesi anlamına gelir. Görüntü açısından istenen seviye yakalanamazken kısa süre sonra yalıtım konusunda da hataların olduğu ortaya çıkmaya başlar.

Kocaeli’nde yer alan vatandaşlarımız bu konuda oldukça şanslıdır. VK Yalıtım firmamız tüm zemin malzemelerinin kusursuz bir şekilde uygulanması için özel hizmetler sunmaktadır. Herhangi bir ev, ofis ya da kamu alanının zemin kaplama işlemlerinin yapılması için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız zemin kaplamaları konusunda uzman olan çalışanları ile birlikte sizlere en iyi ürünleri sunacak ve bunları en başarılı şekilde uygulayacaktır.